JAK APLIKOVAT

Při hojení chronických ran - bércových či diabetických vředů, ...

1.  Je-li vřed větší, povleklý, s infekcí, sekretem či se zarudlým okolím:

V tomto případě použijeme kombinaci roztoku ActiMaris® FORTE a ActiMaris®  Gelu na hojení ran.
1. Roztokem ActiMaris® Forte navlhčíme sterilní krytí a přiložíme na ránu jako obklad. Podle potřeby můžeme lehce překrýt obinadlem.
3. Navlhčené krytí ponecháme na ráně 10-20 minut působit.
4. Poté navlhčené krytí odstraníme a setřeme /odstraníme případné nečistoty či povlaky.
5. Na ránu naneseme ActiMaris® Gel (vrstvu cca 2-3 mm) a překryjeme sterilním nejlépe nesavým krytím (mastný tyl, silikonová mřížka,..) a převážeme obinadlem.
6.
Výměnu obvazů s aplikací ActiMaris® Forte roztoku a Gelu provádíme dle potřeby a stavu rány, optimálně 1x-2x denně. Ze začátku doporučujeme převazy spíše 2x denně, aby se rána rychleji okysličila a rychleji se nastartovalo hojení.

2.  Je-li vřed větší, ale čistý - bez známek infekce či povlaku:

V tomto případě použijeme kombinaci roztoku ActiMaris® SENSITIV a ActiMaris®  Gelu na hojení ran.
1. Roztokem ActiMaris® Sensitiv navlhčíme sterilní krytí a přiložíme na ránu. Podle potřeby můžeme lehce překrýt obinadlem.
3. Navlhčené krytí ponecháme na ráně 15-20 minut působit.
4. Poté případně setřeme /odstraníme nečistoty a povlaky.
5. Na ránu naneseme ActiMaris® Gel (vrstvu cca 2-3 mm) a překryjeme sterilním nejlépe nesavým krytím (mastný tyl, silikonová mřížka,..) a převážeme obinadlem.
6. Výměnu obvazů a aplikací ActiMaris® Sensitiv roztoku a Gelu provádíme dle potřeby a stavu rány, optimálně 1x-2x denně. Ze začátku doporučujeme převazy spíše 2x denně, aby se rána rychleji okysličila a nastartovalo se hojení

3.  Je-li je vřed menší a čistý - tj. bez povlaku či známek infekce:

Na menší a čisté rány (vředy) použijeme ActiMaris® Gel na hojení ran.
1. Na ránu jemně naneseme vrstvu ActiMaris® Gelu vrstva cca 2-3 mm.
2. Následně zakryjeme nesavým krytím (mastný tyl, silikonová mřížka, atp.) a překryjeme sterilním krytím - obvazem,     gázou nebo přelepíme náplastí
3. Výměnu obvazů a aplikaci ActiMaris® Gelu provádíme dle potřeby a stavu rány, optimálně 1-2x denně. Ze začátku doporučujeme převazy spíše 2x denně, aby se rána rychleji prokysličila a nastartovalo se hojení.
4. Pokud se krytí odstraňuje obtížně, doporučujeme jej nejdříve navlhčit roztokem ActiMaris® Senzitiv po dobu alespoň 5 minut. Poté se dá snadněji odstranit bez poškození nově vytvořené tkáně.

Poznámka:
Doba a frekvence aplikace produktů ActiMaris® není nijak omezena. Je třeba pokračovat v aplikaci, dokud všechny povlaky a nekrózy nejsou snadno odstranitelné a rána je opticky čistá.
V případe obtížně odstranitelných obvazů a krytí doporučujeme navlhčit je roztokem ActiMaris® Sensitiv nebo Forte po dobu alespoň 5 minut, aby se daly snadněji odstranit bez poškození nově vytvořené tkáně.

ACTIMARIS_APLIKACE_03        ACTIMARIS_APLIKACE_01         ACTIMARIS_APLIKACE_02
            

ACTIMARIS_CHCI-TOCo je ActiMaris®

Produkty ActiMaris®

Jak  ActiMaris® funguje


x